Різновиди жалюзі.

Жалюзі є одним з різновидів віконних штор, що являють собою саморегулюючі планки з тканини, деревини, пластмаси, метала, зроблені задля вільного повороту планок, таким чином щоб їх положення змінювалася з відкритого на закрите.

Жалюзі 

 

В горизонтальних жалюзі використовується так звана система „драбинка”, що дозволяє відкривати або закривати жалюзі спеціальним поворотним барабаном, при цьому використовується шнур підйому та фіксації у потрібному положенні, а також тростина для повороту смуг-ламелей.

Тип управління «тростина-шнур» характерний для жалюзі класичної колекції.

В більш сучасних системах управління здійснюється завдяки ланцюжку управління („моноуправління”), який відповідає як за поворот, так і за рух і само фіксацію ламелей.

Різновиди жалюзі.

Для виготовлення вертикальних жалюзі зазвичай використовуються ширші планки-ламелі, а також даний вид має деякі відмінності: по-перше – потягнув за шнур ви зможете розтягнути тканинні смужки вздовж вікна, а по-друге – скласти їх одна до одної у закритому положенні. Обертання смужок жалюзі здійснюється за допомогою спеціального механізму в карнизі, до якого безпосередньо прикріплюються тканинні ламелі на так звані „плічки”, дещо перекриваючи одна одну. Таким чином можливим є обертання ламелей в одну чи іншу сторони. Перші вертикальні жалюзі були винайдені в Канзас-Сіті, Едвардом і Фредеріком Боппамі, які мали оригінальний патент. Компанії по виробництву жалюзі у той час мало назву Sun Vertical. У 1960-х патент і компанія були продані.

 Первые рекламные объявления.
   Роллети у Великобританії також відносяться до класу жалюзі. Вони здатні повністю обмежити доступ світла або мінімізувати огляд внутрішніх приміщень. Основні типи роллет – захисні і тканинні здатні оригінально декорувати отвір і забезпечити інтимність обстановки. Жалюзі на вікнах зменшують дію високої температури на приміщення. Ще у древніх єгипетських фараонів були жалюзі, зроблені з очерету. Більшість жалюзі з початку 10-го століття були зроблені з деревини, очерету або тканини.

   Віконні жалюзі можуть бути приведені в рух двома способами: вручну з використанням шнура, або автоматично через моторизацію. Управляти моторизованими жалюзі можна від настінного вимикача або клавіатури, дистанційного керування або персонального комп'ютера. Тобто, моторизовані жалюзі позбавляють від шнурів, а також дозволяють виробляти дистанційний контроль. Особливо це добре, якщо доступ до вікна обмежений. Деталізоване зображення того, як сполучені планки в горизонтальних жалюзі.

Жалюзі

Презентація - жалюзі

Різноманіття жалюзі.

Персидський, або такий що складається з планок.

Жалюзі виготовляються у вигляді планок, які зв'язані між собою таким чином, що вони можуть вільно обертатися, тим самим регулюючи рівень освітленості в приміщенні або повністю перешкоджаючи проникненню світла. Вертикальні жалюзі складаються з планок, виготовлених з просоченої тканини, пластмаси або дерева, а горизонтальні з металу, дерева, пластика. Вони прикріпляються до спеціального карниза. Для вертикальних жалюзі характерне кріплення до стелі або стіни. Горизонтальні жалюзі можна кріпити до стулки вікна, в отвір або в штапики. Також за допомогою горизонтальних і вертикальних жалюзі можна направити потік світла в потрібний напрям.
 
Веніцианські (горизонтальні).

Кожна з планок горизонтальних жалюзі знаходиться одна над іншою. Між ними натягнуті невеликі шнури, завдяки яким всі планки обертатимуться одночасно і симетрично. Вони можуть обертатися так, що потік світла може прямувати як у бік стелі, так і у бік підлоги. Також завдяки спеціальному пристрою драбинки, шнури якої проходят крізь щілини кожній з планок, при натягненні під'їм жалюзі починається з самій нижній планці, завдяки перехресній конструкції. Сьогодні інколи шнур підйому може поєднуватися з обертальним шнуром, що робить використання жалюзі зручнішим.


Завдяки системі максимального затемнення істотно знижується кількість проникаючого в кімнату світла за рахунок додаткової пробивки планок-ламелей. Ширіна планки горизонтальних може варіюватися між 16 і 50 мм. Найбільш поширеною шириною є 25 мм. Алюмінієві горизонтальні жалюзі можуть застосовуватися в приміщеннях з високими вимогами до пожежної безпеки. Горизонтальні жалюзі також виготовляються з деревини або пресованого бамбука. Жалюзі з таких планок зазвичай називаються дерев'яними або бамбуковими. Такі жалюзі були запатентовані Едвардом Береном в Лондоні 11 грудня 1769, але насправді жалюзі були винайдені ще в Японії набагато раніше. Вважається, що горизонтальні жалюзі почали свою подорож з Персії до Венеції. Незабаром після цього венеціанські торговці, привезли жалюзі до Франції для забезпечення особистого комфорту. У Франції вони називалися «Ле Персиан». І вже в 1761 році Церква Св. Пітера у Філадельфії була оснащена жалюзі. Першим, хто почав продавати жалюзі в США, був Джон Вебстер, який представив їх обивателям в 1767 році. У 1787 жалюзі з'явилися в роботах відомого живописця Дж. Л. Лоуфрома. Після цього і інші художники починають писати картини із зображенням жалюзі.

   В кінці 19 жалюзі отримали широке поширення в будівлях офісів з метою регулювання потоку світла.
На початку 20-го століття жалюзі набувають поширення в офісних приміщеннях. Масштабне використання жалюзі наголошується в США: замість штор і завіс жалюзі кріпили на вікнах і перегородках RCA центру в Нью-Йорку в 1937 році. Самі найбільші замовлення відносно жалюзі вироблялися компанією Burlington Venetian Blind Co, яка поставляла жалюзі для вікон Empire State Building в Нью-Йорку.
 

Вертикальні жалюзі - на відміну від горизонтальних, стійкіші до пошкоджень при пориві вітру. Також вони не вимагають особливої вправності, щоб управляти ними.
 
Інколи навіть вертикальні жалюзі вішаються в дверних отворах в багатьох будинках і фірмах замість самих дверей. І тоді невеликий рух може повідомити про те, що хтось увійшов до кімнати або офісу. Проте такі жалюзі зазвичай виготовляються з товстої пластмаси.
     
Найчастіше вертикальні жалюзі встановлюють в дверних отворах будинків і фірм замість дверей і перегородок. Рух планок також може сигналізувати про когось що входить в дверний отвір. Зазвичай, ці вертикальні жалюзі зроблені з товстої пластмаси, що уповільнює витік теплого повітря в іншу кімнату, а влітку вони є непоганими захисниками від мух і інших комах. 

Шнурові жалюзі (String)

Різновид вертикальних жалюзі, при якій в якості ламелей використовується тонка тасьма в вигляді бахроми, різних відтінків.

Висота обмежується стандартною висотою ламелі 3 метри, яку можна зменшити - обрізавши шнурочки. Маючи естетичний вигляд, вони зможуть стати справжньою окрасою приміщення. До того ж у зв'язку з відсутністю будь-якого кріплення знизу вони сприяють руху потоків повітря в кімнаті, створюючи тим самим відчуття легкості.

Плісе
Плісе також дуже популярні, вони отримали таку назву саме із-за своєї форми, яка виглядає як безліч склеєних у вигляді плісе фрагментів. Жалюзі Плісе відрізняються витонченістю форм і розмірів.

Ці жалюзі можуть, як фільтрувати світло, що поступає в кімнати, так і взагалі його не пропускати. Існує безліч конфігурацій плісе, для виготовлення яких використовується спеціальна викрійка.

Жалюзі плісе є кращою альтернативою для нестандартних вікон типа арки, трапеції або круга.

Плісе

Японські штори (панельні).

Складаються з деякої кількості тканинних панелей, які рухаються по карнизу з багатошаровими напрямними, і при необхідності розсуваються. Їх іноді називають панельними або екранними шторами. В цілому вони схожі з вертикальними шторами, але полотно ширше і немає можливості повертати. Для панельних штор можна застосовувати будь-які тканини. Панелі можна "комбінувати" одну за одною, створюючи новий, оригінальний дизайн. Карниз зазвичай складається з 3-6 смуг (є можливість замаскувати його планкою або ламбрекеном). Висоту японських штор слід вибирати виходячи з ваги обраної тканини; ширина однієї панелі коливається в межах 50 - 150 см.

Японські штори


Інше
Існує величезна різноманітність інших видів жалюзі. Серед них модно виділити міні-жалюзі - жалюзі з дуже вузькими планками 1" (звичайні 25 мм шириною), мікро жалюзі 1/2", Голландські жалюзі, плісировані жалюзі, римські штори, і роллети.

Матеріали
 Жалюзі один з кращих засобів для завішування вікна. Жалюзі незалежно від розміру, можуть відразу охопити все вікно, незалежності від того, встановлені вони зсередини або зовні. Жалюзі вікна мають змінні теплові ефекти: вони можуть «заблокувати» високу температуру літнього сонця, але в теж час вони можуть захищати і від холоду. Але в обох з цих випадках, вони також скорочують рівень освітленості до різних мір, залежно від конструкції. Жалюзі можуть бути зроблені з різних матеріалів і вироблені багатьма способами. Це зазвичай визначає назву, під якою відомий той або інший тип жалюзі.

 Тканеві жалюзі
 Жалюзі, зроблені з тканини, випускаються в двох конструкціях: вони або накручуються на металевий вал, або просто складаються завдяки вбудованим маленьким планкам і тонкому шнуру. Проте жалюзі без планок виглядають більш структуровано.

Дерево
Жалюзі, виконані з дерева, також називаються Венеціанськими. Вони складаються з безлічі дерев'яних планок об'єднаних шківами, перев'язаними мотузком, які можуть або зібрати всі планки нагорі вікна, щоб розкрити прекрасний вигляд на природу, або просто обернути планки, дозволяючи світлу частково проникнути в кімнати, приховуючи при цьому ваше особисте життя від сторонніх очей. Дерев'яні жалюзі можуть бути різних розмірів (зазвичай ширина кожної планки складає від 25 до 50 мм).

Дерев'яні жалюзі
Також можливий варіант покупки дерев'яних вертикальних жалюзі. При їх виробництві зазвичай використовуються ширші планки, проте принцип їх дії практично нічим не відрізняється від горизонтальних жалюзі, відмінність лише полягає в тому, що якщо горизонтальні жалюзі збираються у верхній частині вікна, то у вертикальних жалюзі планки збираються з боків вікна в одну вертикальну в'язку. Жалюзі Pinoleum складені з маленьких дерев'яних планочок, розташованих горизонтально, і об'єднаних вертикальною тасьмою. В результаті переплетення виходив настільки вертикально гнучка штора, яку при потребі можливо скрутити в рулон.


Дерев'яні жалюзі Faux

Це альтернатива дерев'яним жалюзі. Деревина Faux зроблена із з'єднання штучних матеріалів і природних дерев'яних часток Faux деревини. Одночасно з цим вартість таких жалюзі помітно нижче, ніж вартість жалюзі з чистої деревини. При виготовленні жалюзі FAUX в основному використовують деревину на стійкішій основі, ніж будь-коли раніше. Із-за їх стійкості до деформації, жалюзі їх штучної деревини є відмінним вибором для тих, що живе у районах постійного вагання температури. Вони також є ідеальним вибором для місць з високим рівнем вологості, таких як ванні кімнати або кухні.

Інші матеріали

Венеціанські жалюзі, горизонтальні і вертикальні виробляються з використанням ряду штучних матеріалів: замінників дерева, металу, синтетичні матеріали або просто з пластика). Такі жалюзі більше личать для місць, де вони можуть вступати в контакт з водою або вологою, наприклад ванні кімнати і кухні.

Автомобільні жалюзі
 
  В деяких транспортних засобах є жалюзі для віддзеркалення світла і перешкоди проникненню сонячних променів, захищаючи пасажирів від навящевого світла і засліплення . Такі жалюзі – досить незамінна річ, адже промені яскравого сонця можуть пошкодити інтер'єр більшості транспортних засобів. Жалюзі на бічних вікнах можуть стати важливим захистом для дорослих і особливо немовлят. При установці автомобільних жалюзі зазвичай використовуються спеціальні дужки, завдяки яким зняти жалюзі а потім знову їх надіти не складе великих проблем. Автомобільні жалюзі – ще один відмінний спосіб захистити транспортний засіб. Вони можуть бути зроблені з пластмаси або картону.


Також останнім часом все частіше починають зустрічатися синтетичні жалюзі. Вони використовуються у тому випадку, коли автовласник не має тонованих стекол, або цих стекол недостатньо, щоб зберегти комфортний мікроклімат і обмежити огляд стороннім.

Переклад статті виконано для сайту Жалюзи.com.ua

При передруку, пряме посилання на сайт обов'язкове!
Жалюзі (рос. жалюзи, англ. jalousie, нім. Jalousie, Rolladen від фр. jalousie - ревнощі) — пристрій у вигляді ґраток (решіток) з нерухомими або обертовими перами для регулювання повітряного або рідинного потоку.

 

Читайте также:

- "Жалюзи в гостиную."

- "Жалюзи на кухню."